Avène B-Protect SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti:  Krem mbrojtes nga dielli.
Veprimi:hidratues/ushqyes mbrojtes
Perdorimi:Aplikojeni para ekspozimit në diell.
Tipi i lekures:i ndjeshëm/jotolerant.
Mosha: Te rritur.
Niveli i mbrojtjes:spektri i larte +50
Formulimi: Krem
Vellimi: :30 ml
Marka:Avene

L1,575.00

Përshkrimi:

Një produkt për kujdesin ndaj diellit që siguron një shkëlqim natyral dhe mbrojtje nga dielli. Një veprim i paprecedentë 3-në-1: B-Protect SPF 50+ i siguron lëkurës mbrojtje të gjerë UVB-UVA, mbrojtje kundër ndotjes dhe një efekt të menjëhershëm shkëlqimi. Formula e tij përmban mikropigmente të ngjyrosura të kapsuluara që lirohen pas aplikimit dhe rezultojnë në një çehre të freskët dhe rrezatuese. B-Protect SPF 50+ është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës të ndjeshme që kërkojnë mbrojtje nga dielli për të përmirësuar lëkurën.

Përfitimet:

• FOTOPROTECTION: Filtra fotostabile UVB-UVA që mbron nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.

• KUNDËR NDOTJES: mbrojtje nga dielli e përshtatur në mënyrë perfekte për përdorim urban.

• PERFEKTIM: Një përfundim rrezatues dhe një efekt unifikues.

Përdorimi:

Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin sa një gisht në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.

Përbërja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). SILICA. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. DIISOPROPYL ADIPATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ALUMINA. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). ISOPROPYL MYRISTATE. OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHYL CITRATE. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avène B-Protect SPF 50+