Avène Antirougeurs Day Unifying Care SPF 30

Informacion per produktin

Produkti:Krem Hidratues
Veprimi:hidratues/ushqyes, mbrojtje, mbulesë
Perdorimi:Aplikojeni në fytyrë dhe në qafë
Tipi i lekures:sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha: të rritur
Niveli i mbrojtjes: SPF +30
Formulimi:Krem
Paketimi:40 ml
Marka: Avene

L2,325.00

Pershkrimi:

Një hidratues i përditshëm i ngjyrosur që qetëson, hidraton dhe mbron lëkurën duke korrigjuar skuqjen.

Një hidratues i lyer që qetëson, hidraton dhe unifikon ngjyrën e lëkurës deri në 6 orë. E përkryer për të gjitha lëkurat e ndjeshme të prirura ndaj skuqjes, e përshtatshme edhe për njerëzit që janë të prirur ndaj rosacea. Ofron mbrojtje të menjëhershme nga rrezet UVA dhe UVB. Lëkura mbetet e përkryer rrezatuese, e hidratuar dhe e rehatshme gjatë gjithë ditës.

Përdorimi:

Aplikojeni në mëngjes në të gjithë fytyrën dhe qafën.

Përfitimet:

Hidratim 24 orësh për rehati afatgjatë.

Teksturë e lyer për të unifikuar lëkurën, deri në 6 orë.

Qetëson dhe redukton skuqjen.

Kompleksi i filtrit të diellit miqësor ndaj oqeanit për mbrojtje SPF30.

Përberja:
Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), C12-15 Alkyl Benzoate, Coco-Caprylate/Caprate, Dimethicone, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Polymethyl Methacrylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Water (Aqua), Cocos Nucifera, (Coconut) Oil (Cocos Nucifera Oil), Diethylhexyl Butamido Triazone, Methyl Gluceth-20, Titanium Dioxide (Ci 77891), Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Peg-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Mica, Disteardimonium Hectorite, C30-45 Alkyl Methicone, C30-45 Olefin, 1,2-Hexanediol, 4-T-Butylcyclohexanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Dimethicone Crosspolymer, Disodium Edta, Fragrance (Parfum), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Hydrogenated Starch Hydrolysate, Iron Oxides (Ci 77492), (Ci 77491), (Ci 77499), Magnesium Sulfate, Octyldodecanol, Pongamia Glabra Seed Oil, Propylene Glycol, Sodium Dextran Sulfate, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Triethyl Citrate, Xanthan Gum

Produkte në ofertë

Avène Antirougeurs Day Unifying Care SPF 30