Avène A-Oxitive Day Smoothing Water-Cream

Informacion për produktin

Produkti: Krem me ujë hidratues
Veprimi:Kundër rrudhave, antioksidant, hidratues/ushqyes, rigjenerues
Perdorimi:Aplikojeni në lëkurë
Tipi i lekures: sensitive/jotolerant, çdo lloj lëkure
Mosha:Të rritur
Formulimi: Krem.
Paketimi : 30 ml.
Marka: Avene.
Kategori: ,

L3,920.00

Përshkrimi:

Kremi me ujë hidratues mbrojtës A-OXITIVE DAY mbron nga agresorët mjedisorë dhe stresi oksidativ, falë pro-vitaminave C dhe E, të cilat formojnë një kompleks të mirëfilltë mbrojtës antioksidues. Një efekt pengues i garantuar për të ndihmuar në luftën kundër ndotjes, duke qenë akoma komod.
Dhe kjo nuk është e gjitha! Ky krem ​​zbutës e barazon lëkurën për një shkëlqim të shëndetshëm falë perlave me shkëlqim.
Rezultati: lëkura me shkëlqim, çehre më e shndritshme, rrudha dhe linja të holla të zbehura, dhe një strukturë lëkure më e njëtrajtshme.
I pasur me ujë natyral qetësues dhe zbutës të burimeve termale Avène, ky krem ​​aqua është i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Përfitimet:
• ANTIOKSIDANT: mbron nga ndotja.
• ZBATON rrudhat dhe linjat e holla.
• Ndriçon falë perlave që ndriçojnë lëkurën.

Përdorimi:

Në mëngjes, aplikoni A-OXitive Smoothing Water-Cream me lëvizje të buta zbutëse.
Më pas për të forcuar lëkurën tuaj, përdorni metodën e filxhanit të thithjes:
– Vendosni pëllëmbët e duarve në lëkurë dhe hiqni shpejt.
– Filloni me qafën, pastaj nofullën, faqet, tëmthët dhe në fund ballin.

Përbërja:

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). GLYCERIN. PROPYLENE GLYCOL. PPG-3 MYRISTYL ETHER. DIMETHICONE. PENTYLENE GLYCOL. ASCORBYL GLUCOSIDE. HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER. C14-22 ALCOHOLS. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. BHT. C12-20 ALKYL GLUCOSIDE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CETRIMONIUM BROMIDE. CITRIC ACID. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). MICA. POLYSORBATE 60. SILICA. SODIUM CITRATE. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE. SORBITAN ISOSTEARATE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. WATER (AQUA). XANTHAN GUM

Produkte në ofertë