ATC-Çaj Fier Guri

L190.00

Përbërja: Fier Guri

Vetitë Kuruese: Fieri i gurit përmban taninë, acide organike etj. Ka veti mjaft të mira qetësuese, ndihmon kundër kollës dhe acarimeve të rrugëve të frymëmarrjes. Nxit djerësitjen si dhe kryesisht urinimin tek të sëmurët që vuajnë nga mbajtja e vazhdueshme e urinës. Ndihmon në shkrirjen e gurëve të veshkave. Në gjuhën popullore quhet dhe “Thyerësi i Gurëve”. Ndihmon në shkatërrimin e oksalateve dhe largon acidin oksalit nga organizmi.

Përgatitja: Dy lugë çaji nga përbërja lihen të ziejnë në masën e një gote uji për 30 minuta, në një enë të mbuluar me kapak. Ena hiqet nga zjarri dhe lihet të pushojë për 10 minuta. Pasi kullohet çaji i përftuar pihet i ëmbëlsuar (me sheqer, mjaltë) ose jo. Çaji konsumohet 2 herë në ditë për 3-4 javë.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.