Aptamil Pronutra Advance 4 – 400gr

Informacion per produktin

Aptamil Pronutra Advance 4

Qumesht formule

Marka : MILUPA

Formulimi : Pluhur

Sasia :400 gr

Mosha :  mbi 24 muaj

L1,600.00

Peshkrimi:

“Shenim i rendesishem“ Qumështi i gjirit është ushqimi ideal për rritjen e shëndetshme dhe për zhvillimin e foshnjave dhe të fëmijëve. Ai mbron nga diarreja dhe semundjet e tjera.Kujdes !Përpara se të vendosni të plotësoni ose të zëvendesoni ushqimin e gjirit me këtë produkt, këshillohuni me mjekun!

Aptamil Pronutra Advance 4  Formulë qumështi e rritjes 400 gr e përgatitur posaçërisht për të mbështetur sistemin imunitar të vogëlushit tuaj.Është përshtatur sipas nevojave të femijës së kësaj moshe për minerale të veçanta si hekuri dhe zinku.Aptamil Pronutra Advance 4 është i përshtatshëm për moshën mbi 24 muaj (2 vjeç) e lart dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme. Përmban Vitamina C & D të cilat kontribojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Përbërësit: Perzierje unike prebiotikesh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikesh (HMO 3”GL);  LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumefishe te pangopura);  proteina; vitamina; antioksidante; hekur; calcium dhe minerale te domosdoshme per rritjen e shendetshme te bebes (ne sasite dhe raportet e duhura).

Alergjene: qumeshti, peshku, soja.

Vlerat ushqyese në 100 ml ushqim të përgatitur: Energji 248kj /59kcal ; Yndyrna 2,4g prej te cilave: te ngopura 0.76 g, Acid linoleik (LA) 321mg, ¥-Acid linoleik (ALA) 51mg, Dokosahekzanoik acid (DHA) 11mg; Karbohidrate 7.9g prej te cilave: (sheqer 6.0g, laktoze 5.5g, inositol 4.5mg); Fibra 0.80g prej te cilave GOS¦ 0.66g, FOS§ 0.11g, 3’GL ¨ 0.01g) Proteina 1.2g; Vitamina: Vitamine A 44©g, Vitamine D 2.8©g, Vitamine E 0.85mg, Vitamine K 4.4©g, Vitamine C 14mg, Vitamine B1 0.04mg, Vitamine B2 0.21mg, Vitamine B3 0.22mg, Vitamine B6 0.06mg, Acid folik 7.9©g, Vitamine B12 0.36©g, Biotin 1.3©g, Acid Pantotenik 0.59mg, Minerale; Natrium 24mg, Kalium 137mg, Klorid 46mg, Kalcium 109mg, Fosfor 87mg, Magnez 9.1mg, Hekur 1.1mg, Zink 0.35mg, Jod 18©g , L-karnitine 1.5mg, Koline 8.9mg, Karbohidrate jokalorike 0.30g

Eshtë e rëndësishme për shëndetin e fëmijës suaj që të ndiqni të gjitha udhëzimet e përgatitjes. Përgatitja dhe ruajtja e në mënyrën e gabuar mund të çojë në probleme shëndetësore përmes rritjes së mikrobeve të padëshirueshme. Në qoftë se ju përdorni për ushqyerje një shishe me biberon, fëmija mund të refuzoje të ushqehet nga gjiri. Eshtë më higjenike ta ushqeni me gotë ose me lugë. Kutia ruhet në vend të freskët e të thatë, <25 ° jo në frigorifer. Ruhet deri në 3 javë pas hapjes. Formula mund të ndotet me mikroorganizma gjatë prodhimit ose përgatitjes. Ajo duhet përgatitur veçmas për çdo vakt. Qumështi i mbetur në shishe duhet hedhur menjëherë.

Udhezime pergatitjeje:

Hapi 1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet.
Hapi 2.Zieni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° C dhe matni sasine e ujit qe duhet (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar.
Hapi 3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster deri tek niveluesi.
Hapi 4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas tabeles udhezuese ne kutine e qumeshtit.
Hapi 5.Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda derisa pluhuri te jete tretur. Levizja rrotulluese nuk mjafton per trejten e qumeshtit.
Hapi 6.Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore.

Produkte në ofertë