Balsam zbutës për lëkura shumë të thata dhe atopike-A-Derma EXOMEGA Control Baume

Marka A-derma
Formulimi balsam
Tipi i lëkurës e thatë/atopike
Veprimi hidratues/ushqyes
I përshtatshëm për bebe, fëmijë, të rritur
Specifik për fytyra, trupi
Masa 200 ml, 400 ml
Kategori:

L2,900.00

PËRSHKRIM

A-DERMA Exomega Control Emollient Balm Anti-Scratching  është një balsam me teksturë jashtëzakonisht të pasur i indikuar për lëkurë të thatë me tendencë ndaj ekzemës atopike të të gjithë familjes.

Zbut menjëherë dhe në mënyrë të qëndrueshme, ushqen dhe forcon pengesën e lëkurës për të reduktuar thatësinë dhe zbutur irritimin, të larguara nga majat e thatësirës.

Formula e tij natyrale përmban një ekstrakt të fidanëve të tërshërës Rhealba® nga bujqësia organike.

Tekstura e saj përthithet shpejt dhe ofron një përfundim jo ngjitës.

95% e përbërësve janë me origjinë natyrale.

E testuar nën kontroll dermatologjik.

Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

Pa aroma.

Prodhuar në Francë.

UDHËZIMET PËR PËRDORIM

Aplikojeni në fytyrë ose trup një herë në ditë.

Indikacionet : Kujdesi për lëkurën e thatë me tendencë për ekzemë atopike. Teksturë jashtëzakonisht e pasur.

PËRBËRJA

Uji (Aqua), Triglicerid Kaprilik/Kaprik, Glicerinë, Alkool Cetearyl, Niacinamide, Acid 10-Hidroksidenoik, Ekstrakt i gjetheve/Kërcellit Avena Sativa (tërshërë) (Ekstrakt i kërcellit të gjetheve Avena Sativa)*, Acidi benzoik, Glikoli Glikoli i Kapribolit, Glikoli i Kapribollit, , Gliceril Stearat, Oenothera Biennis (Aguliçe e Mbrëmjes) Oil (Oenothera Biennis Oil), PEG-100 Stearat, Polyakrilat-13, Poliizobuten, Polisorbat 20, Hidroksid Natriumi, Izostearat Sorbitan, Tokoferil Acetate, Tokoferol Acetate

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.