Menopace original

Informacion per produktin

Produkti: Shtese ushqimore për menopauzën.
Veprimi: Qeteson simptomat e menopauzes dhe ankthin.
Perdorimi: 1 tablete ne dite pas ushqimit.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Tableta.
Paketimi : Kuti x 30 tableta.
Marka: Vitabiotics.

Original price was: L1,600.00.Current price is: L1,440.00.

Pershkrimi

Menopace origjinale

Menopauza është një fazë e natyrshme e jetës që çdo grua kalon ndërsa nivelet e estrogjenit bien. Zakonisht ndodh ndërmjet moshës 45 dhe 55 vjeç, por kjo mund të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme.

Mijëra gra në mbarë botën kanë zbuluar se Menopace, suplementi nr.1 në shitje në Mbretërinë e Bashkuar për këtë fazë të jetës, ofron mbështetje efektive ushqyese.

Menopace është marka më e besueshme e suplementeve të menopauzës*.

Ushqimi optimal është i rëndësishëm gjatë dhe pas menopauzës. Menopace Original është një suplement efektiv një herë në ditë me 22 lëndë ushqyese të formuluara shkencërisht për t’u marrë gjatë dhe pas kësaj periudhe ndryshimi.

Rregullimi i hormoneve

Gjatë menopauzës, nivelet e hormoneve specifike mund të ndryshojnë. Menopace përmban vitaminë B6 e cila kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.

Ndihmon për të minimizuar simptomat  e menopauzës

Menopace gjithashtu ofron vitaminë B12 dhe tiaminë (vitaminë B1), të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit nervor. Formula gjithëpërfshirëse gjithashtu përmban nivele të moderuara dietike të ekstraktit të izoflavonit të sojës (20 mg).

Lëkura dhe Flokët

Ashtu si në shumë faza të jetës, luhatjet e hormoneve mund të ndikojnë në lëkurë dhe flokë. Estrogjeni ka një efekt pozitiv në prodhimin e kolagjenit, një substancë që përbën një pjesë të matricës së kockave dhe strukturës së lëkurës. Pas menopauzës, nivelet e estrogjenit dhe kështu prodhimi i kolagjenit mund të ulen ndjeshëm. Menopace përmban edhe vitaminën C e cila kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionin normal të lëkurës, kërcit, dhëmbëve, kockave dhe enëve të gjakut. Menopace gjithashtu përmban botinë e cila kontribuon në shëndetin normal të lëkurës dhe zink që kontribuon në shëndetin normal të flokëve.

Shëndeti i zemrës

Mendohet se nivelet më të ulëta të estrogjenit mund të ndikojnë në shëndetin e zemrës dhe kardiovaskulare tek gratë e moshuara. Menopace përfshin tiaminë (vitaminë B1) e cila kontribuon në funksionin normal të zemrës, ndërsa vitaminat B6 dhe B12 plus folat kontribuojnë në metabolizmin normal të homocisteinës. Ruajtja e niveleve të shëndetshme të ulëta të homocisteinës së aminoacideve në gjak është e lidhur në mënyrë të pavarur me shëndetin e zemrës.

Shëndeti i kockave

Shëndeti i kockave është veçanërisht i rëndësishëm për gratë gjatë dhe pas menopauzës, pasi masa e kockave bie ndjeshëm. Menopace ofron magnez, zink dhe vitaminë D të cilat kontribuojnë në ruajtjen e kockave normale. Menopace Original ofron 10 µg vitaminë D, niveli i rekomanduar si suplement ditor nga Departamenti i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar, veçanërisht gjatë vjeshtës dhe dimrit. Vitamina D gjithashtu kontribuon në përthithjen dhe përdorimin e kalciumit nga dieta.

Performanca Mendore

Hulumtimet sugjerojnë se ndryshimet ndodhin në shumë zona të trurit gjatë periudhës së menopauzës dhe kujdesi për performancën mendore është i rëndësishëm gjatë gjithë jetës; këshilla të zakonshme për të mbajtur mendërisht aktiv përfshijnë leximin, mësimin e një gjuhe, kryerjen e fjalëkryqeve dhe enigmave. Menopace Original ofron hekur, zink dhe jod që kontribuon në funksionin normal kognitiv dhe acidi pantotenik kontribuon në performancën normale mendore.

Mënyra aktive e jetesës

Vitamina B12, biotina dhe mineralet bakri dhe hekuri kontribuojnë në çlirimin normal të energjisë, plus vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Perdorimi

Merrni një tabletë në ditë me vaktin kryesor
Gëlltiteni me ujë ose një pije të ftohtë. Të mos përtypet. Mos e tejkaloni marrjen e rekomanduar. Duhet të merret vetëm me stomakun plot. Kjo formulë gjithëpërfshirëse zëvendëson suplementet dhe multivitamina të tjera Menopace. Nuk ka nevojë të merrni një multivitaminë shtesë. Menopace mund të vazhdojë pas menopauzës për aq kohë sa kërkohet.

Perberesit kryesore

Soya Isoflavone Extract

20 mg

PABA

25 mg

Vitamin A (2500 IU)

750 µg RE

94

Vitamin D (as D3 400 IU)

10 µg

200

Vitamin E (Natural Source)

30 mg α-TE

250

Vitamin C

45 mg

56

Thiamin (Vitamin B1)

10 mg

909

Riboflavin (Vitamin B2)

5 mg

357

Niacin (Vitamin B3)

20 mg NE

125

Vitamin B6

10 mg

714

Folic Acid

400 µg

200

Vitamin B12

9 µg

360

Biotin

30 µg

60

Pantothenic Acid

30 mg

500

Magnesium

100 mg

27

Iron

6 mg

43

Zinc

15 mg

150

Copper

1000 µg

100

Manganese

0.5 mg

25

Selenium

100 µg

182

Chromium

50 µg

125

Iodine

225 µg

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.